تجهیزات و سخت‌افزار

سیستم پوز (صندوق) فروشگاهی شامل سخت افزارهایی از جمله مانیتور فروشند، نمایشگر مشتری، بارکد خوان، فیش پرینتر، صندوق پول، کیس کامپیوتر، ماوس و کیبورد و در برخی موارد ترازوی فروشگاهی می باشد. قابل ذکر است که مانیتورهای لمسی امکان عدم استفاده از ماوس و کیبورد را نیز دارا می باشند.
یکپارچگی سخت افزار و نرم افزار مناسب با آن کمک شایانی در تسریع امور فروش و دقت بالا و به حداکثر رساندن ریسک خطای انسانی را بهمراه خواهد داشت.

 

ـ صندوق فروشگاهی :

کامپیوتری با سیستم عامل ویندوز که دارای صفحه نمایش لمسی (به همراه پرینتر مخصوص) و کاملا مناسب برای صندوقداران و جهت استفاده در فروشگاههای زنجیره ای، فروشگاه کوچک و متوسط و یا خرده فروشی ها است.

 

ـ کارتخوان بانکی :

این سخت افزار جهت تسویه وجوه دریافتی از محل کارتهای بانکی بوده و بصورت سیستم عامل اندروید نسل جدید و یا ساده بنا بر تقاضای مشتریان محترم ارائه خواهند شد.

 

ـ پوزهای بانکی قابل حمل :

این سخت افزار قابلیت اتصال به گوشی موبایل را دارد و به راحتی به یک دستگاه کارتخوان سیار تبدیل خواهد شد.

 

ـ فیش پرینتر :

پرینترهای حرارتی دارای مدلهای متنوع که قابلیت چاپ روی کاغذهایی در ابعاد 5 تا 8 سانتی متری دارد. این نوع پرینترها به جهت مصرف بهینه کاغذ و سرعت بالاتر سبب کاهش هزینه های فروشگاه ها خواهند بود.

 

بارکد خوان :

ابزاری جهت خوانش بارکد کالا و تشخیص قیمت آن جهت تسریع شناسایی کالای قابل فروش که به راحتی به صندوق فروشگاهی متصل شده و اطلاعات را به نرم افزار منتقل می نماید.

 

لیبل پرینتر :

جهت شناسایی کالاهایی که دارای بارکد نیستند از این ابزار استفاده میگردد و برای نمایش نام کالا، بارکد، قیمت و سایر مشخصات کالا بر روی یک لیبل برچسب دار استفاده میگردد.

 

کشوی پول :

نگهداری منظم و دقیق اسکانس و مسکوکات در ابزاری بنام کشوی پول صورت خواهد گرفت که با اتصال به صندوق فروشگاهی امنیت دسترسی به وجوه را برای صندوقدار ایجاد خواهد کرد.

 

ترازوی دیجیتال :

این ابزار علاوه بر اتصال به نرم افزار و نمایش و ثبت وزن کالا امکان نمایش اطلاعات فنی کالا را نیز دارا می باشد و در پاره ای موارد فاکتور نیز صادر می نماید.

در برخی فروشگاهها به جهت نوع و تنوع کالاها و مشتریان از ابزاری دیگری همچون ریدر کارت مغناطیسی باشگاه مشتریان، تشخیص اصالت اسکناس و غیره نیز استفاده میگردد که مجموعه مریان با بهترین کیفیت ممکن ارائه کننده کلیه این سخت افزارهای نیز می باشد.

واحد سخت افزار مریان جهت بهبود و تسریع در عملیات پیاده سازی و اجرای سیستم ها در محل مشتری و همچنین رفع مشکلات شبکه ای و سخت افزاری مشتریان، خدمات ارائه می دهد. این خدمات در قالب فروش قطعات، مشاوره، آموزش و پیاده سازی شبکه و سخت افزارهای مورد نیاز نیز می باشد.